HaberlerÜniversite Rehberi

2019-2020 KYK Burs Zammı Ne Zaman ?

KYK Genel müdürlüğü tarafından alınan burs ve kredi başvuruları heyecanı devam ediyor.KYK’ya başvurup beklemeye geçen öğrenciler başvurunun yanı sıra diğer yandan bekledikleri KYK burs ve kredilerden gelecek yeni haberleri beklemekte.KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar ? 2018-2019’da yapılan zam ile beraber 450 tl den 500 tl ye çıkarılan KYK burs ücreti bu sene de zam olarak öğrencileri memnun edecek mi ? Peki , 2019-2020 KYK burs zammı kaç TL oldu ? işte KYK kredi ve burs ücretleri..

 

 

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

 

 

KYK burs ve kredi ne kadar? 2019-2020 KYK burs zammı kaç TL oldu? İşte güncel kredi ve burs ücreti.

kyk ile ilgili görsel sonucu"

KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİNDE ARTIŞ OLACAK MI?

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, burs ücretleri ile ilgili şunları söyledi:

“Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2020 Ocak itibariyle lisans öğrencilerimizin bursu 500 liradan 550 liraya çıkıyor. Bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. Yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak.”

 

kyk ile ilgili görsel sonucu"

 

2019-2020 KYK BURS ZAMMI KAÇ TL OLDU?

AKP grup toplantısında 2020 burs ücretlerinin toplantısı yapıldı ve bu konuyla ilgili karar açıklandı.Açıklama şu şekilde idi, 2020 Ocak ayı itibariyle lisans öğrencileri öğrenim kredisi veya bursu 500 liradan yüzde 10 artışla 550 liraya çıkıyor.

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

 

kyk ile ilgili görsel sonucu"

 

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

En çok merak edilen sorulardan biri olan 2020 KYK Ücretleri Ne Zaman Yapılacak ? sorusunun cevabını ise bu yazımızda öğrenebileceksiniz.KYK’nın burs ve kredi ödemeleri Aralık ayında ilk kez yapılıyor.İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, eğitim öğretim yılının ilk zamanları itibariyle (Ekim Ayı) eğitim öğretim hayatı boyunca (okul ile bağınız kopunca , mezun olunca veya mezun oldukdan sonra bir işte çalışmaya başlayana kadar) yapılmaktadır.Maaş günleri ise başvuran öğrencileri T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

 

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu