Haberler

2019-DGS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?

ÖSYM Tarafından düzenlenmekte olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri için öğrencilerin heyecan dolu bekleyişi devam etmektedir. DGS’den aldıkları puana göre tercih yapacak olan öğrenciler tercihlerin başlamasından önce 2019 tercih kılavuzların yayınlanmasını bekliyor. Bütün öğrencilerin aklında bu soru var. Twitter gündeminde de son günlerde sürekli adına #ösymDGSyiunutma gibi etiketler açılan bu soru için gereken cevabı bu haberimizden alabileceksiniz.

2019-DGS Tercih Kılavuzu

30 Haziran 2019 tarihinde yapılmış olan ve binlerde lisans öğrenimi adayının girdiği DGS sonuçlarının ilan edildiği tarihin ardından tüm öğrencilerde heyecanlı bir tercih dönemi bekleyişi başladı. Lisans programlarına yerleşerek öğrenim hayatını devam ettirmek isteyen öğrenciler, ÖSYM tarafından belirlenecek tercih tarihlerini harıl harıl araştırıyor. İşte ÖSYM tarafından yayınlanmış olan tercih kılavuzunu sizin ile paylaşıyoruz.

2019-DGS Tercih Kılavuzu Yayımlandı Mı?

ÖSYM tarafından tercih kılavuzu ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Buna rağmen geçen sene yayınlanmış olan tercih kılavuzundan puanlarınıza uyumlu olan bölümleri kafanızda toparlayabilirsiniz. Bunun sebebi bölümler genel olarak her sene birbirine yaklaşık olan puanlarda alım yapmaktadır. Sadece bölümlerin aldığı öğrenci sayıları değişiklik gösteriyor. Tercih kılavuzu yayınlandığı zaman DGSBİLGİ.COM size sıcağı sıcağına kılavuz hakkında bilgiler verecektir.

2019-DGS Tercih İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Lisans adayları, DGS puanlarını öğrendikten sonra tercih serüveni başladığında ÖSYM’ye ait olan https://ais.osym.gov.tr adresine girerek tercihlerini yapabilecekler. Adayların tercihlerini yaparken en fazla dikkat etmesi gereken konu “2019-DGS Tercih Kılavuzu”’nu dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir. Tercihlerin doğru olarak yapılması için ilk olarak Tablo-2’yi düzgün ve planlı bir halde incelemeniz gerekmektedir. Bu tablonun içeriği DGS 2019 ile Hangi Lisans Programına Devam Edebilirim? sorusunun cevabını size en iyi şekilde verecektir. Kendi bölümünüzün izin verdiği herhangi bir bölüm dışında tercih yaparsanız tercihiniz geçersiz sayılacaktır.

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu