Haberler

2019 DGS Tercihleri Başladı!

2019 DGS başvurularının bu hafta içerisinde başlaması ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün dün attığı tweet ile belirtilmişti. Tweetin üzerinden daha 24 saat geçmeden bugün tercih kılavuzu yayınlandı ve nerden baksan 20 günlük hasret sona erdi. Öğrencilerin dikkatli bir tercih dönemi geçirmesi için birçok detay bulunuyor.

2019-DGS Tercih Kılavuzu Yayımlandı Mı?

ÖSYM tarafından tercih kılavuzu ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Buna rağmen geçen sene yayınlanmış olan tercih kılavuzundan puanlarınıza uyumlu olan bölümleri kafanızda toparlayabilirsiniz. Bunun sebebi bölümler genel olarak her sene birbirine yaklaşık olan puanlarda alım yapmaktadır. Sadece bölümlerin aldığı öğrenci sayıları değişiklik gösteriyor. Tercih kılavuzu yayınlandığı zaman DGSBİLGİ.COM size sıcağı sıcağına kılavuz hakkında bilgiler verecektir.

2019-DGS Tercih İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Lisans adayları, DGS puanlarını öğrendikten sonra tercih serüveni başladığında ÖSYM’ye ait olan https://ais.osym.gov.tradresine girerek tercihlerini yapabilecekler. Adayların tercihlerini yaparken en fazla dikkat etmesi gereken konu “2019-DGS Tercih Kılavuzu”’nu dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir. Tercihlerin doğru olarak yapılması için ilk olarak Tablo-2’yi düzgün ve planlı bir halde incelemeniz gerekmektedir. Bu tablonun içeriği DGS 2019 ile Hangi Lisans Programına Devam Edebilirim? sorusunun cevabını size en iyi şekilde verecektir. Kendi bölümünüzün izin verdiği herhangi bir bölüm dışında tercih yaparsanız tercihiniz geçersiz sayılacaktır.

2019 ÖSYM DGS Tercih Kılavuzunu indirmek için buraya tıklayın.

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu