Haberler

ATA AÖF Vize Sonuçları Tarihi Ne zaman ?

ATA AÖF vize sonuçları tarihi ne zaman? ATA AÖF vize soru ve cevapları yayımlanmaktamıdır?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi vize sınavlarının ardından gözler sonuçlara çevrilmekteydi. 16- 17 Kasım tarihinde ülke genelinde gerçekleştirilen sınavın ardından sınava katılan öğrenciler ATA AÖF vize sonuçları hakkında araştırmalara başlamaktaydı. Bu kapsamda merakla araştırılan sorular arasında ATA AÖF vize sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yer almaktadır. Peki, ATA AÖF vize soru ve cevapları yayımlandı mı? işte cevapları…

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

ATA AÖF VİZE SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından vize sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama yapılmamaktadır. Sınavın sonuçları Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS)’den görüntülenebilecek olması muhtemeldir. Sonuçlar hakkında üniversiteden resmi açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde yer almaktadır.

ATA AÖF SINAV TARİHLERİ

2019-2020 ATA AÖF vize sınavı 16-17 Kasım’da gerçekleştirilebilicek.

Final sınavı 28-29 Aralık’ta, bütünleme sınavı ise 01-02 Şubat 2020 tarihinde yapılacak.

Bahar dönemi vize sınavı 28-29 Mart, final sınavı 16-17 Mayıs, bütünleme sınavı ise 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak.

SINAV HAKKINDA

ATA AÖF’te Tüm dersler için sınav süresi 30 dakika olmaktadır. Blok uygulama dersleri hariç, diğer derslerde ders başarı notuna ara sınav puanının katkısı %30, yarıyıl/yılsonu/bütünleme sınav puanının katkısı %70’tir. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürür.

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu