DGS Geçiş Bölümleri

DGS 2019 İle Hangi Lisans Programına Devam Edebilirim?

DGS 2019 tercih dönemi yaklaşırken Lisans adaylarının aklında olan birçok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan en önemlisi DGS 2019 İle Hangi Lisans Programına Devam Edebilirim? Her tercih döneminden önce ÖSYM tarafından üniversite adaylarını bilgilendirmek amacıyla belli başlı tablolar yayınlanmaktadır. Bu tablolar öğrencinin tercih döneminin daha verimli geçmesi, hangi bölümü seçebileceğine karar vermesi ve hangi bölümün kaç puanla aldığını görmesi için fazlasıyla önemlidir. DGS 2019 dönemi boyunca sürekli ÖSYM’nin duyurular bölümünü takip ederek bu belgelere ulaşmanız mümkündür.

Üniversiteye yerleşmekten daha zor olan bir şey var ise o da tercih yapmaktır. Adayların kafasında bu dönem boyunca birçok soru işareti oluşuyor ve herhangi bir rehberlik danışmanı eşliğinde tercih yapılmadığında bazı olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. ÖSYM ise bu olumsuz sonuçların hiç yaşanmaması için öğrencileri mutlaka yönlendirmeye çalışıyor. Eğer bir tercih danışmanı yardımıyla tercih yapmayacaksanız karar verme evresinde mutlaka ÖSYM kitapçıklarını gözden geçirmelisiniz. Bu kitapçıklar doğru tercih ve doğru üniversite için sizin en büyük yardımcı kaynağınız olacaktır. DGS ile geçiş yapılabilecek bölümler arayışınıza aşağıda belirttiğimiz linklerden indirdiğiniz dosyalar çare olacaktır. Tercih döneminden önce herhangi bir hataya düşmemek için mutlaka bu belgeleri incelemenizi öneriyoruz.

  • Merkezi Yerleştirme Puanı ile DGS geçiş yapabileceğiniz bölümlere ulaşmak için buraya tıklayarak pdf dosyasını indirebilirsiniz.
  • Önlisans Mezuniyet alanlarına göre DGS ile geçiş yapabileceğiniz bölümlere ulaşmak için buraya tıklayarak pdf dosyasını indirebilirsiniz.
İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu