DGS Taban Puanları

DGS Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2018 2019 Taban Puanları Kontenjanları

DGS Ağaç İşleri ve Endüstri Mühendisliği bölümü ahşap ve ağaç sektöründe işlem görebilecek uzman kişiler yetiştirmek amacıyla 4 yıllık fakültelerde adaylara eğitim vermektedir. Özellikle mobilya ve dekorasyon malzemesi konusunda bu kişilere fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. 4 yıllık fakülte eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler ahşap ve ağaç işleri konusunda maliyeti en aza indirecek çözüm yöntemleri aramak ile görevlendirilirler. Bunun yanı sıra satın alınan malzemelerin onayını vererek kalitesinden sorumludur. Bu meslek grubu genellikle atölye ve fabrikalarda iş imkanı bulabilmektedir. DGS’ye girerek belirli puanlar çerçevesinde bu bölümü 4 yıllık olarak bitirebilirsiniz. DGS Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2018 2019 Taban Puanları Kontenjanları hakkında gerekli bilgileri aşağıda bulunan tablodan alabilirsiniz. Tablo ÖSYM’nin açıkladığı güncel değerlere göre düzenlenmiştir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Maaşları Ne Kadar?

Bu meslek grubunda çalışan mühendislerin maaşları çalıştıkları yere göre farklılık göstermektedir. Maaşlarda artış konusu kişinin kendisini alanında geliştirmesi ile ilgilidir. Alacağı sertifika ve eğitimler maaşlarına etki edecektir.

  • Üniversiteden yeni mezun olan bir mühendisin özel sektörde ağaç işleri endüstri mühendisliği grubunda görev alması durumunda alacağı maaş aralığı 2.500 ₺ – 3.000 ₺ aralığında olacaktır.
  • Kamu sektöründe görev alan yeni mezun bir ağaç işleri ve endüstri mühendisinin asgari brüt  maaşı 3.500 ₺ dir.

DGS Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2018 2019 Taban Puanları Kontenjanları

ÜNİVERSİTE ADIFAKÜLTEBÖLÜMPUAN TÜRÜKONTYERTABAN PUANEN BÜYÜK PUAN
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Teknoloji FakültesiAğaç İşleri Endüstri MühendisliğiSAY11281,35047281,35047
İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu