Haberler

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’dan Açıklamalar !

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, “Biz sınavlı okul sayısını azaltmak, Türkiye’deki okullar arasındaki performans farkını düşürmek ve sınavları aslında ortadan kaldırmak için mücadele veriyoruz” diye belirtti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu’nun açılışına katılmaytaydı. Safran, kendisinin de 10 yaşında böyle bir yurtta eğitime başladığını, bu yuvaların anlamını en iyi bilenlerden biri olduğunu anlattı.

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

‘HERKES İYİ OKULA GİTMEK İSTİYOR’

Türkiye’de hayırseverlik kültürünün bu tür yapılara öncülük ettiğini belirten Safran, şöyle belirtti:
“Çok nitelikli öğrencilerin buralardan çıkarak bu ülkeyi yönetmeye aday olduklarını bildiğimiz için bu yatırımlar yapılıyor. Sevgili öğrenciler bu anlamda buraların kıymetini bilin. Okulun sınavla öğrenci alan bir kurum haline getirilmesi talebi var. Biz sınavlı okul sayısını azaltmak, Türkiye’deki okullar arasındaki performans farkını düşürmek ve sınavları aslında ortadan kaldırmak için mücadele veriyoruz. Herkes iyi okula gitmek istiyor bu farktan dolayı. Bizim yegane amacımız bu. Üniversiteler ve liselerde okullar arasındaki başarı farkını yüzde 5’lere düşürmeyi hedefliyoruz. Sınav baskısını ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.”

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu