Haberler

Öğretmenler Kültür ve Sanat Etkinliklerinde Buluşacak!

MEB tarafından hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü programı kapsamı içersinde Türk operasının ünlü isimleri Murat Karahan ve Feryal Türkoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Orkestrası, Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve ‘Anadolu Ateşi’ öğretmenler için sahne alacaktır. Öğretmenler Kupası’nın ödül töreni ise 23 Kasım’da yapılması muhtemeldir.

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

Tavsiye Yazılar ;

Kullanıcılar Bunlarıda Aratıyor;

  • öğretmenler grubu
  • öğretmen diyarı
  • öğretmenler günü
  • kamu öğretmen
  • kamudan haber öğretmenler için
  • öğretmen nedir
  • öğretmen gündem
  • öğretmen atamaları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Haftası boyunca öğretmenlerin kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerde buluşacağı özel bir program hazırlamıştır. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda hazırlanan etkinlikler, 20 Kasım’dan itibaren Ankara’da başlamaktadır. Tüm illerden seçilen ve mesleğinde fark yaratan 140 dolayında öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 20 Kasım’da Ankara’da olacaktır. Bu yılki programda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün Halk Oyunları Federasyonu ile birlikte 81 ilde açtığı halk oyunları mesleki gelişim programına katılan öğretmenler de meslektaşları için Ankara’da sahne alabilmektedirler.

MEB Şura Salonu’nda Halfeti Halk Eğitim Merkezinin sergisiyle başlayacak etkinlikler, Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmen Orkestrasının, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Salonu’nda vereceği Türk halk müziğinin unutulmaz eserlerinden oluşan konserle devam ederek sanat yolunda kat etmekteyiz. Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu da CSO Salonu’nda öğretmenler için sahneye çıkmak istemektedir. Öğretmenler Abdullah Alper Kurbani’nin yönetiminde ‘Ezgilerle İpek Yolu’ programında Türk dünyasının en seçkin eserlerini dinleme fırsatı bulacak ve Anadolu ezgilerine yolculuk yapmaktadır. Türk operasının dünyaca ünlü ismi Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, tenor Murat Karahan ve soprano Feryal Türkoğlu 20 Kasım’da verecekleri konserde öğretmenlere müzik ziyafeti vermektedir. Ayrıca ‘Öğreten Kalpler Eğiten Adımlar’ halk oyunları gösterisi 20 Kasım’da MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilmektedir.

ÖĞRETMENLER İÇİN SAHNE ALACAKLAR
Bakanlığın Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 21 Kasım’da ise ATG Fuaye Alanı’nda ‘Yedi Renk Ritm Topluluğu’ sahne almaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan ve ‘Bir Öğretmen Bin Ritm’ kurs felsefesi doğrultusunda yetişen müzik öğretmenleri, rengarenk müzik kültüründen türküleri, halk danslarını, tekerlemeleri sahneye taşıyacak. Yurt genelinden ve dışından bölgelerini temsilen gelen öğretmenler, ‘Eğitimde İyi Örnekler Sergisi’nde buluşmaktadır. ATG Fuaye Alanı’nda 21 Kasım’da açılacak sergi, 25 Kasım’da sona erecek. Etkinlikler kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve ‘Anadolu Ateşi’, 21 Kasım’da ayrı ayrı düzenleyecekleri konser ve dans gösterisi sunmaktadır.

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu