Üniversite RehberiÜniversite Ücretleri

Toros Üniversitesi Ücretleri 2020

Merhaba sevgili öğrenci arkadaşlarımız bugün sizlere Toros Üniversitesi Ücretleri 2020 hakkında bilgi sunacağız.

Aşağıda gördüğünüz gibi Toros Üniversitesi Bölümleri Fiyatları 2020 nı görmektesiniz.
Bu fiyat listesi 20192020 eğitim-öğretim sezonuna aittir.
Fiyat listesi Üniversitenin kendi sitesinden alınmıştır.
Detaylar için üniversitenin sitesine ulaşabilirsiniz.

 

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

 

Üniversite Eğitimini Toros Üniversitesinde sürdürmek isteyen adaylar için, 2019-2020 Eğitm Ücretlerini aşağıda paylaştık. Konu hakkında görüşlerinizi, sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Mersin ili sınırları içinde bir orta öğretim kurumundan mezun olup ücretli kontenjandan yerleşen öğrencilere  %10  indirim, Toros Okullarından mezun olan öğrencilere %50 indirim, Kardeş öğrencilere %10 indirim, Şehit ve Gazi çocuklarına  %50 indirim, Peşin ödemelerde %5 indirim yapılmaktadır.

Toros Üniversitesinde; Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu ile Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bulunmaktadır.

Üniversitenin Eğitim dili : Türkçe veya İngilizcedir; İnşaat Mühendisliği ve Psikoloji Bölümleri % 30 İngilizcedir. Eğitim dili İngilizce olan bölüm ve programlarda  öğrenciler için Hazırlık Sınıfı zorunludur. Türkçe öğretim yapan bölümler için Hazırlık Sınıfı zorunlu değildir. İsteyen öğrenciler ücretini ödemek koşuluyla Hazırlık Sınıfını okuyabilirler.

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu