Haberler

VGM Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

KYK sonuçları açıkladı, herkes o sonuçlara odaklandı! 2019 VGM Burs Başvuru Sonuçları ne zaman açıklanacak ?

VGM burs sonuçları için geri sayım başladı.VGM yaptığı açıklamada burs sonuçlarının KYK burs sonuçlarının açıklanmasından sonra yapılacağı duyurmuştu.KYK’nın dün sonuçları erişime açmasından sonra VGM’nin bursları ne zaman açıklayağı merakla beklendi.Öyleyse, 2019 VGM Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

 

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2019-2020 ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları alındı.KYK sonuçlarının açıklanmasının ardından VGM burs sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı heyecanla bekleniyordu.Peki, 2019 VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte Sonuçlar…

 

 

NOT : Linklere tıklayarak yazılara ulaşabilirsiniz.

 

VGM BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (2019-2020)

2019-2020 VGM burs başvuru sonuçlarının hangi ne zaman açıklanacağı henüz net olarak bellirlenmedi.2018 yılında ortaöğrenim burs başvuruları 17 Eylül – 17 Ekim tarihlerinde alınmış sonuçlar 15 Aralık’ta açıklanmıştı.Yükseköğrenim başvuruları 15 Eylül – 3 Ekim’de alınmış sonuçlar 3 Ocak’ta duyurulmuştu.Buna göre, VGM ortaöğrenim başvuru sonuçlarının Aralık ayı içerisinde yükseköğrenim burs sonuçlarının ise 2020 Ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.Tarihler tahmini olup, resmi açıklamayı beklemekte fayda var.

VGM’DEN BURS AÇIKLAMASI

2019 – 2020 eğitim yılı burs başvurularının sona erdiğini ve başvuru değerlendirme işlemlerine başlandığını duyuran Vakıflar Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.”

VGM ORTAÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan ortaöğrenim öğrencilerine her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURSU NE KADAR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs yardımı yapılmaktadır.

Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğretim bursu verilmemektedir.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.”

İçeriği Değerlendirin
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu